Nintendo, Yeni Konsolu Switch Lite'ı Duyurdu (1 Okuyor)

Asmeransa

Konuyu Başlatan
Pin Bükücü
Yönetici
Onaylı Üye
16 May 2019
135
124
43
Nintendo, mevcut sürümden biraz daha küçük ve hafif olan yeni oyun konsolu Nintendo Switch Lite'ı duyurdu.

Nintendo Switch, ülkemizde dahil olmak üzere dünya çapında bir üne sahip. Ancak kullanıcılar genel olarak bu oyun konsolunun ağırlık ve büyük yapısından şikayetçiydiler. Bu şikayetleri göz önünde bulunduran şirket, biraz daha portatif olarak üretilen yeni oyun konsolunu duyurdu.
Nintendo Switch Lite olarak isimlendirilen bu konsol, mevcut sürüme göre daha farklı bir şekilde tasarlanmış durumda. Bu tasarım farkı konsola hem daha hafif hem de daha kullanışlı bir hava katıyor.

74

Nintendo'nun duyurduğu yeni konsola bakacak olursak; bu konsol mevcut sürüm gibi parçalı bir yapıda değil. Tek bir parça halinde geliyor ve rahatlıkla taşınabiliyor. Ekrana yerleşik kontrol kumandası bulunuyor. 5.5 inç dokunmatik ekrana sahip olan bu ürün, standart bir akıllı telefonun ekranına yakın boyutlarda. Tıpkı orijinal konsol gibi 720p görüntü çözünürlüğünü destekliyor ancak ekranın parlaklığı değiştirilemiyor.

Wi-Fi, Bluetooth ve NFC desteğine sahip olan Nintendo Switch Lite, mevcut sürüme göre daha güçlü bir işlemci içeriyor. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre bu konsolun sahip olduğu işlemci, pil ömrünü daha optimize halde kullanıyor ve bu da cihazın bataryasının mevcut sürüme göre az da olsa daha fazla kullanılabilmesine imkan tanıyor. Tüm bu özelliklerine rağmen yeni Nintendo Switch Lite, televizyonlara bağlanamıyor.


Kaynak
 

Konuyu Okuyan Kullanıcılar: (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Benzer Konular


Yasal Uyarı

  • Türkiye’nin ilk Pinterest forum sitesi trpinterest.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. trpinterest.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde trpinterest yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

Yararlı Bağlantılar

Kullanıcı Paneli