Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır (1 Okuyor)

tujk

Konuyu Başlatan
Onaylı Üye
27 May 2019
98
27
18
İstanbul
www.ajansetki.com
Instagram, günümüzde kullanılan en yaygın sosyal medya araçlarından birisi. Özellikle gençler tarafından kullanılan Instagram, 1 milyar kullanıcıyı geçmiş durumda. Bu sebeple bazı insanlarda popüler olma iç güdüsü ortaya çıkıyor. Bu popülaritenin hem beğeni hem de takipçi konusunda olduğu aşikar. Bu popüler olma duygusunun, çevredeki insanlardan ya da takip edilen hesaplardan kaynaklandığını da söyleyebiliriz. Instagram keşfet ise sizi bir anda popüler yapabilir.

Instagram keşfet bölümüne düşmenin birçok yolu var ve bunların bazılarından sizlere bahsedeceğiz.

Instagram’da fotoğrafınızı paylaşırken konum eklemeyi ihmal etmeyin. Böylelikle insanlar sizin nerede fotoğraf çekildiğinizi öğrenebilir ve konumlarda yer alan gönderilerde de çıkmanız mümkün hale gelir.

muş.jpg


Instagram’da paylaşılan fotoğraflara etiket (hashtag) uygulayın. Bu etiketleri kullanırken, etiket sayısını abartmamaya özen gösterin ve etiketlerin paylaştığınız gönderi ile ilgili olmasına dikkat edin.

Paylaşılan görsel ya da videonun, ilk 1 saat içinde belli bir beğeni oranına ve yorum sayısına sahip olması gerekmektedir. Buna ek olarak, Instagram kaydet sayısı da belli bir seviyede olmalıdır. Yorum yapan ve beğenen hesapların takipçi sayısı ne kadar yüksek ise, keşfet bölümüne düşme oranı o kadar artmaktadır.


Bu maddelerin hepsini uygulamak yetmiyor ve düzenli gönderi paylaşmanız da gerekiyor. Takipçilerinizin organik olması oldukça önemli. Bunları uyguladığınız halde “kesin çıkarım” diye bir yargıya kapılmayın çünkü keşfet bölümüne çıkmak biraz da takipçileriniz ile ilgili. Hesap etkileşiminin iyi olmasının keşfet bölümüne çıkmaya önemli bir etki yaptığını göz önünde bulundurun. Paylaştığınız gönderiye az yorum geliyorsa, gruplar kurabilir ve karşılıklı yorumlar da yapabilirsiniz.
 

Konuyu Okuyan Kullanıcılar: (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)


Yasal Uyarı

  • Türkiye’nin ilk Pinterest forum sitesi trpinterest.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. trpinterest.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde trpinterest yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

Yararlı Bağlantılar

Kullanıcı Paneli